Przedszkole 126 "Różanka", Wrocław

mapa serwisu  
przedszkole
O nas
Nasze przedszkole
Zajecia
Aktualnosci
Ekonowinki
Dla rodzicow

Informacje ogólne

Przedszkole znajduje się w północnej części Wrocławia wewnątrz dużego, nowoczesnego i zielonego osiedla Różanka, ale nie graniczy z żadną ruchliwą ulicą.

Przedszkole mieści się w zbudowanym specjalnie do tego celu wolnostojącym budynku typu "szwedzkiego". Jest otoczone bogatym w zieleń, zagospodarowanym ogrodem, wyposażonym w nowoczesne drewniane (atestowane) urządzenia do zabaw oraz 4 piaskownice.

Placówka jest bardzo dobrze wyposażona w sprzęt do ćwiczeń gimnastycznych i pomoce dydaktyczne. Posiadamy 125 miejsc w pięciu oddziałach.

Przedszkole należy do Dolnośląskiej sieci placówek promujących ekorozwój, jest przyjazne, otwarte na potrzeby dzieci, uwzględniające rozwój aktywności twórczej dziecka oraz zagadnienia związane z bezpiecznym, zdrowym trybem życia. Posiadamy opracowane procedury pracy z dzieckiem o specyficznych potrzebach edukacyjnych (dzieckiem zdolnym oraz wymagającym pracy korekcyjno-kompensacyjnej, wyrównywania deficytów rozwojowych). Systematycznie (1-2 razy w miesiącu) organizowane są Koncerty Muzyczne, przedstawienia teatralne, wyjścia do Teatru Lalek, do filharmonii, wycieczki do muzeów, lekcje muzealne, spotkania z autorami i twórcami. Organizujemy też wycieczki po Wrocławiu i w okolice Wrocławia.

W przedszkolu utworzona została "Galeria Różanka" z myślą także o rodzicach dzieci. Prezentowane są tam prace profesjonalistów: plastyczne, fotografia artystyczna, zbiory filokartystów. Odbywają się wernisaże wystaw.

Przedszkole posiada ciekawą ofertę zajęć dodatkowych.

Płatne z budżetu placówki:

  • gimnastyka korekcyjna
  • terapia logopedyczna
  • religia
  • język angielski
  • zajęcia muzyczno-ruchowe
  • nauka gry w szachy

Przedszkole posiada od roku 2000 swoją nazwę "Różanka", własne logo, folder. Wydajemy okolicznościową gazetkę "Okienko", redagowaną w całości przez zespół nauczycieli przedszkola i bezpłatnie rozdawaną rodzicom dzieci.

Placówka promuje swoją działalność w środowisku lokalnym i szerszym. Stale współpracuje z placówkami oświatowymi i instytucjami (m.in. Przedszkole nr 149, SP 50, Gimnazjum 27, Żłobek nr 12, Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna nr 5, Parafia MB Bolesnej, wrocławskie ZOO, Muzeum Narodowe, CK Agora, Spółdzielnia Mieszkaniowa "Chemik", Rada Osiedla Karłowice - Różanka).

Przedszkole nr 126 "Różanka" jest czynne w godz. od 6:30 do 17:00.przedszkole
(c) Przedszkole Rozanka 2004-2005   przedszkole   :   kontakt   :   katalog stron